O nas

 

DSC04454_800Ewa – urodzona introwertyczna ekshibicjonistka uwielbiająca rozkładać na części i opisywać swoje uczucia i emocje.  Zazwyczaj ciesząca się życiem,ubiera się na kolorowo, często niestosownie i za głośno się śmieje, przytula ludzi, pisze do nich miłosne liściki i wierszowane życzenia. Uwielbia przeglądać piękne magazyny i blogi o podróżach, modzie i wnętrzach i czytać książki o psychologicznych przemianach, mitach, snach i archetypach. Ma dziwaczny dar do zapamiętywania całej obsady trzeciorzędnego filmu sprzed sześciu lat, którego nawet nie obejrzała do końca. Tancerka brzucha „w zawieszeniu”, uwielbia błysk i glamour w wersji boho. Są dni kiedy godzinami mogłaby siedzieć na Pudelku, ale lubi też odkrywać i dopieszczać bardziej wyrafinowaną stronę duszy, słuchając koncertów fortepianowych Rachmaninowa i poczytując T.S. Eliota.

Arek – pomimo naładowanego testosteronem pretendenta w rodzinie, nadal prawowity samiec alfa, DSC03237_800ogarniający ze spokojem często rozgrzane rodzinne emocje. Rozbrajająco szczegółowy w prowadzeniu finansowego excela, nie szczędzi grosza na dobre wino, whisky i benzynę do swoich ukochanych, prawie vintage, jaguarów – czarnego Księcia Ciemności i Księżniczki w kolorze British Racing Green (niech nikt nie waży się nazwać tego koloru zielonym :)). Robi wspaniałe zdjęcia, na których Ewa miewa zgrabne nogi i udany profil, a świat wygląda niebiańsko.

 

 

Wiktor – nasz wędrowny koliber,  który ciągle biega, skacze, odbija się od ścian i niczym strzała mknie DSC04325_800przed siebie, napędzany wszechogarniającą wolnością i ciekawością świata. Chłopiec, który jeszcze nie czuje strachu przed niczym i nie ma oporów przed podejmowaniem ryzykownych kroków, wejść i zejść. Zaczarowany i czarujący wandervogel, przemierzający dziennie dziesiątki kilometrów i każdemu mijanemu centymetrowi poświęcający tę samą skupioną uwagę. Wielbiciel walki wręcz, kolekcjoner patyków, wyrafinowany smakosz owoców morza i zdeklarowany miłośnik długich opowieści o superbohaterach ratujących świat przed gadającymi roślinami.

 

 

To blog o czerpaniu z życia tego, co najlepsze. Zbierając pył z dróg całego świata chcieliśmy odkurzyć emocje zapomniane w życiu codziennym. Zwalniając tempo i przyglądając się światu oczami naszego synka zastąpić zorganizowane zwiedzanie, rezerwę i nieufność ciekawością świata, otwartością i czystą, nieskrępowaną radością.

Podróż w jaką się wybraliśmy miała na celu nie tylko zobaczenie świata czy zaimponowanie znajomym (chociaż i na to liczyliśmy :)). była po to, żebyśmy odkryli jakościowy czas wspólny, zbliżyli się do siebie, poznali lepiej i zaprzyjaźnili na całe życie. Na co dzień nie mamy dla siebie tyle czasu, cierpliwości, zrozumienia czy poczucia humoru. Spieszymy się i wiecznie pospieszamy, goniąc za rzeczami i zobowiązaniami, które wydają się nam czasem ważniejsze niż uczucia i relacje.

Five star tent czyli pięciogwiazdkowy namiot, to określenie, które doskonale oddaje charakter naszej podróży i istotę naszego podejścia do życia. Kryje się za nim towarzyszące nam od dawna rozdarcie – pomiędzy życiem w nazwijmy to luksusie, a dzikością i prostotą, bez symboli statusu. Z powracającymi rozterkami tego typu borykamy się już od dawna, bo od lat prowadzimy podwójne życie. Pracując w szacownych korporacjach, pod biurowym dresscodem chowamy zwiewne tuniki, piżamowe spodnie, długą brodę i brzęczące bransolety na kostkach.Raz wydając zaoszczędzone pieniądze na benzynę do lubiącego ją pochłaniać żarłocznie niemłodego już Jaguara, innym razem na ser morbiere z popiołem i “rioszkę”… Nasze mieszkanie cechuje nieustający studencki klimat, mocno wymaga odświeżenia i inwestycji, ale obklejanie lodówki inspirującymi wycinkami z gazet i okazjonalne kwiaty z ulubionej kwiaciarni w Leclercu wciąż mi to rekompensują i dają wiele radości. W mojej szafie ażurowe sandałki Valentino z obcasem w kształcie łodygi egzotycznego kwiatu leżą obok wysłużonych trampek, a luksusowy krem stosuję na twarz wymiennie z przypadkowo odkrytym w szafce balsamem do ciała… Pięciogwiazdkowy namiot to wolność i możliwość decydowania o swoim życiu, nieprzywiązywanie się do luksusów, ale i korzystanie z nich kiedy okoliczności sprzyjają. To umiejętne łączenie przyjemności za pieniądze i za darmo.

Advertisements

7 thoughts on “O nas

  1. Pingback: Życie na pięć gwiazdek | Five Star Tent

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s